Nogometni klub

Špansko - Zagreb

NK ŠPANSKO - NK ORIJENT 1919

NK ŠPANSKO - NK ORIJENT 1919 3:3 (0:2)

ZAGREB - Igralište u Španskom. Gledalaca: 160. Glavni sudac: Turčin (Tuhelj) 7,5. Pomoćni suci: Grgurić (Kutina) i Kukurić (Sisak). Delegat: Dukić (Zaprešić).

Strijelci: 0:1 - Tadejević (20), 0:2 - Tadejević (31), 1:2 - Stanić (54), 2:2 - Marković (69), 3:2 - Tabaković (70), 3:3 - Weizer (76) 11

ŠPANSKO: Lukić 6, Zebić 6,5, Tabaković 7, Lovrić 6 (od 46. Marković 79, Štignjedec 7 (od 84. Samodol -), Ivezić 6,5, Pranjič-Kaurin 6, Ištuk 6,5, Veneti 6 (od 66. Guliš 7), Ćurković 6,5, Stanić 7. Trener M. Vukelić 7.

ORIJENT 1919: Popović 6, Vidas 6, Jergović 6, Tadejević 7, Travaglia 6,5, Weizner 6,5, Mohorovičić 6, Fatić 6 (od 83. Čanković -), Monjac 6,5, Gerc 7 (od 26. Fumić 6). Iličić 6. Trener Budicin 6,5.

U prvom poluvremenu igralo se podjednako kvalitetno, niti jedna ekipa nije ostvarila dominaciju na terenu, međutim igrači Orijenta 1919 ostvaruju prednost od 2:0 iz prekida, što je očito nedostatak sedam ozljeđenih igrača na terenu od strane Španskog.

Na poluvremenu se mijenja situacija te igrači Nk špansko ulaze u nastavak utakmice maksimalno angažirano te u dvadesetak minuta preokreću rezultat na 3:2, te su bili u prigodi zabiti još koji zgoditak, međutim te prigode nismo iskoristili.

U 75. minuti sudac dosuđuje kazneni udarac za Orijent 1919 zbog igranja rukom u svom kaznenom prostoru igrača Nk Špansko, što nitko od navijača, niti igrača nije vidio, te Orijent 1919 postiže zgoditak za konačnih 3:3.