Nogometni klub

Špansko - Zagreb

NK ŠPANSKO - NK ZAGREB

NK ŠPANSKO – NK ZAGREB 2:0

Zagreb, igralište u Španskom, gledatelja: 100. Glavni sudac Kumer Jelena (Breganica), Pomoćni suci: Pejić Ivona (Zagreb), Petravić Maja (Zagreb), delegat: Lukić Luka (Sesvete)

Strijelci: 1:0 Ćurković Ante (47'), 2:0 Štignjedec Josip (61')

Zagreb: Knežević Ante (V), Prodani Indrit, Bubnjić Marko, Batarilo-Čerdić Mijo, Uzelac Luka, Vinski Luka, Pape Bakary Dabo Badji (od 80' Gbakle Dieu Donne), Barišić Mato (od 65' Filipović Ivan Kazimir), Medić Lovro, Pejić Marin (od 58' Pavić Antonio), Bubnjić Matej

Špansko: Lukić Bruno(V), Lovrić Ivan, Pranjić-kaurin Matej, Ištuk Josip (od 78' Novokmet Marko), Guliš Zvonimir, Stanić Ante, Ljubičić Ivan (od 85' Samodol Bartol), Ćurković Ante, Štignjedec Josip, Zebić Karlo, Veneti Vlaho (od 68' Muhek Saša)

U prvom poluvremenu obadvije ekipe rezervirane zbog značaja utakmice za obije momčadi, jedna izgledna prilika za brzonogog igrača Zagreba, Pape Bakary Dabo Badji, međutim odlična reakcija vratara Španskog Lukića Brune, koji brani, i drži Špansko, do kraja poluvremena Špansko ima dvije izgledne prigode koje na žalost nismo realizirali.

Od početka drugog poluvremena Špansko kreće agresivno i već u 47' minuti Ćurković Ante rutinski sprema loptu u mrežu Zagreba i donosi važno vodstvo od 1:0. U nastavku utakmice Špančani i dalje pritišću bez obzira na vodstvo što je na koncu iskoristio Štignjedec Josip u 61' minuti koji puca sa ruba kaznenog prostora i posprema loptu u mrežu Zagreba za konačnih 2:0, čime je Špansko realno osiguralo ostanak u 3. HNL te potopilo sve nade Zagreba za istim.

Čestitke svim igračima, treneru i stručnom stožeru na ovoj važnoj pobjedi za sve nas!