Memorijalni turnir 'Darko Tironi'

DARKO TIRONI

Darko Tironi rođen je 15. listopada 1955. u Zagrebu, gdje je diplomirao politologiju na Fakultetu političkih znanosti. Novinarstvom se počeo baviti 1979. u negdašnjoj SN reviji u kojoj nakon dvije godine postaje profesionalac i najviše prati nogomet. U jedinom hrvatskom športskom tjedniku proveo je 12 godina, a od 1991. glavni je urednik "Sportskih novosti".

Izvješćivao je s tri svjetska nogometna prvenstva (Italija 1990., SAD 1994. i Francuska 1998.) i s dva europska (Njemačka 1988. i Engleska 1996.).

Sudjelovao je u razdruživanju Hrvatskog nogometnog saveza od saveza bivše države, kao i u stvaranju hrvatske nogometne kuće. Bio je član Izvršnog odbora HNS-a u dva mandata i višegodišnji glasnogovornik HNS-a, a na toj ga je dužnosti zatekla i prerana smrt.

Za svoj dugogodišnji novinarski rad i doprinos u stvaranju Hrvatskog nogometnog saveza dobio je brojna priznanja, a odlukom hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana 1995. odlikovan je Redom Danice hrvatske s likom Franje Bučara. Nositelj je i Spomenice Domovinskog rata i prvi dobitnik nagrade "Urednik godine" Hrvatskog zbora sportskih novinara 1997.

SDUSMilićLunasanMacronVertebra