(VIDEO) Špansko slavilo u susjedskom derbiju: Kapetan zabio za pobjedu, atmosfera za peticu

Špančani su u susjedskom derbiju pobijedili Prečko 1:0 u 7. kolu 4. NL.

Crveni su upisali veliku pobjedu pred oko 300 gledatelja i u odličnoj atmosferi na domaćem travnjaku.

Strijelac jedinog gola bio je kapetan David Lojber u 50. minuti, a na asistenciju Karla Althallera.

Špansko slavilo u susjedskom derbiju

Bila je to briljantna akcija Crvenih u tri poteza koju je Lojber završio rezantnim udarcem, iskosa s desne strane pogodio je malu mrežicu.

Borna Vinčić lucidno je proigrao Althallera, a ovaj je dao savršeni pas Lojberu. Kapetan Španskog ušao je na poluvremenu i riješio je utakmicu.

Špansko je u prvom dijelu imalo nekoliko dobrih prilika, najbolja je bila potkraj poluvremena kada je Manzin s vrha peterca glavom pogodio vratnicu.

Vratar Prečkog imao je nekoliko odličnih obrana i bio je najzaslužniji što se na odmor otišlo s rezultatom 0:0.

Kapetan riješio utakmicu

No Špansko je u drugo poluvrijeme ušlo još agresivnije i odlučnije. Crveni su igrali presing na zadnju liniju gostiju i to im se isplatilo već u 50. minuti kada je pao, pokazalo se, odlučujući gol.

Atmosfera za peticu

Derbi je opravdao očekivanja, gledali smo kvalitetnu, vrlo borbenu i neizvjesnu utakmicu, a atmosfera na stadionu Španskog bila je doista sjajna.

Pravi derbi, navijanje s obje strane bilo je frenetično, gorjele su baklje i udarali bubnjevi. Čestitke objema momčadima i navijačkim skupinama na fair igri i korektnom ponašanju.

Prvo mjesto na ljestvici

Špansko je upisalo petu pobjedu u prvenstvu i sada ima 17 bodova.

Crveni su vodeći na ljestvici 4. NL Središte Zagreb – Podskupina A s bodom više od Poleta, no Polet svoju utakmicu sedmog kola tek treba odigrati. Prečko je trenutačno treće s 11 bodova.