(VIDEO) Špansko remiziralo u Vojniću: Crveni poveli i dominirali, a onda pali

Špansko je otvorilo prvenstvo mršavim remijem (1:1) u Vojniću. Strijelci su bili Karlo Althaller u 9. i Kristian Adžaga u 73. minuti.

Crveni su stigli u Vojnić kao veliki favoriti i vrlo dobro započeli su utakmicu. Započeli su utakmicu napadački i poveli su golom Althallera već u 9. minuti.

Dominirali su pola sata i činilo se da će upisati pobjedu, no nisu uspjeli postići drugi pogodak i tako odvesti susret u mirnije vode.

Kako je utakmica odmicala, domaćin je sve više uspostavljao ravnotežu. Igrači Vojnića bolje su se snalazili na prilično lošem terenu, dugim loptama i preskakanjem igre umrtvili su Špančane, koji kao da su sve više kopnjeli snagom po sparnom vremenu.

Domaćin je osjetio svoju šansu u drugom dijelu i uspio je izjednačiti u 73. minuti preko Adžage nakon prekida.

Vojnićani su se iskazali kao dobri domaćini, visoka delegacija Španskog ljubazno je ugošćena, no na terenu nisu bili nimalo darežljivi i uspjeli su iznenaditi favorizirane Špančane.

U drugom kolu Špansko dočekuje Tondach. Nakon kiksa u Vojniću, Crveni će biti pod imperativom pobjede.